Viimsi Vabaõhumuuseum

Avaleht

15.oktoober kell 14.00 Viimsi vabaõhumuuseumis kontsert-installatsioon “KUNI PÄIKE ÄRKAB”

Päike

“Kui päike ärkab / Kun aurinko herää” on Saami teemaline kontsert-installatsioon. Installatsiooni keskmes on soome-ugri rahvaste keeled ja keelte kõla kui muusika. Keeled on esitletud nii helis kui ka videopildis, ruumikujunduses kasutatakse fotosid. Sõnaline tekst on kokku põimitud muusikaga nii elavas esituses kui ka elektrooniliste töötluste kaudu.
Nii nagu Saami joig, millel pole õieti ei algust ega lõppu, nii on ka see kontsert avatud vormiga, tal ei ole kindlat algus- ega lõpp-punkti. Installatsiooni esitlusruum on jaotatud koridorideks ja väiksemateks tubadeks / ruumisoppideks. Publik võib installatsiooni jooksul vabalt ruumis ringi liikuda, alustada kuulamisega millal soovib, lõpetada millal soovib ja kuulata nii kaua kui soovib.

Installatsioon võimaldab kuulajal osa saada soome-ugri väikerahvaste, eelkõige Saami unikaalsest kultuurist ja keelest ning teadvustada nende väärtust.
Muusika: Malle Maltis
Tekstid: Hasso Krull, eesti, soome, setu, saami keeles
Video: Sander Tuvikene

Esitajad: Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Kristi Mühling (kannel), Diana Liiv (harmoonium), Leonora Palu (flööt), Jandra Puusepp (saksofon), Tammo Sumera (elektroonika), Malle Maltis (elektroonika), Iris Oja (Hääl), Merle Jääger (hääl, setukeelne tekst), Satu Tillanen (soomekeelne tekst), Piibe Aikio (saamikeelne tekst)

Hind

Piletid 10/8 € müügil kohapeal

Rubriik Uudised | Kommenteerimine suletud
13.10.2017

Kommenteerimine on suletud.