25.-27. juulil toimub Viimsis Rannarahva Festival

Rannarahva_Festival_2014_600x800pxKolme meeleoluka päeva jooksul on festivalikülalistel võimalus Viimsi vabaõhumuuseumis ja Rannarahva muuseumis nautida ehedat rannaküla elu ja melu. Reedel jagame tarkust ja töövõtteid. Laupäeval kaupleme põhjaranniku suurimal kala- ja merekraami turul ning õhtul peame Viimis vabaõhumuuseumi rannakülas pidu koos maailmakuulsa kalameesteansambliga IIUKALA bänd. Pühapäeval toimub esimene ülemaailmne randlaste võistkondlik seitsmevõistlus.
Festivali kroonib pühapäeval kell 12.00 Piritalt alguse saav suur Paatide paraad.
Täpsem programm siinsamas all.
Kõik festivali programmis olevad sündmused on publikule TASUTA. Loe edasi »

Rubriik Uudised |
16.07.2014

PAATIDE PARAAD 27.juulil 2014 Tallinna lahel

Paatide paraad27.juulil toimuv paatide paraad on pühendatud liikumisaastale ja käesolevale veekuule. Lõbusa veesõidu raames on meie soov tähelepanu tõmmata erinevatele veel liikumise moodustele, veespordile ja -meelelahutusele. Ka meie kehvad teeolud soodustavad merel liikumist!

Lõbus vaatemäng merel kolmes osas. Idee autor Rannarahva Muuseum.
I vaatus – Pirita jahisadam
Laevad ja meremehed saadetakse merele. Korraks on õhus pidulikkust ja ärevust, kuid kaldale jääb maha igapäevane elu ja melu.
•12.00-12.30 Alused kogunevad Top jahisadamasse, kinnitavad end vastavalt eelnevalt antud juhtnööridele
•12.30-13.00 Teelesaatmistseremoonia Loe edasi »

Rubriik Uudised |
15.07.2014

11.-15.08 RANNARAHVA LUSTILAAGER!

väike meremees II7-11. aastased lapsed on oodatud Rannarahva lustilaagrisse 11.-15. august. Laagripäevad kestavad kella 10.00-16.00-ni. Rannarahva Muuseumile kohaselt proovime järele randlase eluolu. Tutvume kohaliku rannaeluga ja külastame erinevaid põnevaid kohti.

Orienteerume mere, tähtede ja päikese aga ka tuletorni järgi. Sööme rannarahva paremaid palu. Jutustame legende ja meisterdame tarvilikku. Õige pea ka täpsem kava.

Toimumiskoht: Rannarahva Muuseum, Viimsi Vabaõhumuuseum Loe edasi »

Rubriik Uudised |
7.07.2014

Suvel sõidab Viimsisse muuseumibuss

bussAlates 26. juunist on Tallinnat külastatavatel turistidel ja kõikidel huvilistel võimalik teha tuur kolme Viimsi muuseumisse ajaloohõngulise bussiga GAZ Kavz 3270. Tegemist on Rannarahva Muuseumi ning Eesti Sõjamuuseum – kindral Laidoneri Muuseumi ühisettevõtmisega.

Muuseumibuss väljub Tallinnast Viimsisse igal kolmapäeval ja neljapäeval kell 11 vanalinnast Raekoja platsi lähistelt Tallinna Turismiinfo keskuse juurest (Niguliste 2) ning tuur kestab neli tundi. Paketi sees on bussisõit, kolme muuseumi külastused ja väike piknik Viimsi vabaõhumuuseumis.

Tulge jalutama kahe Eesti suurmehe  – kindral Johan Laidoneri ja president Lennart Meri radadele!

Loe edasi »

Rubriik Uudised |
5.07.2014

Tootesari „Hõbevalgeim“

IMG_0500Laulupeo eel on Rannarahva muuseumis valminud Eestimaiste muinasaarete ainetel loodud tootesari Hõbevalgeim, kuhu kuuluvad sõbad, särgid, rätid ja hõbeehted. Tootesarja inspiratsiooniks on näitus „Hõbevalgeim. Rävala kõrgaeg“, mis kõneleb meie esivanemate kuulsusrikkast minevikust ja majanduslikust kõrgajast.

Näitusest inspireeritud toodetel kasutatud motiivid on laenatud Eestimaa mullast avastatud viikingiaegsetelt aarde- ja ehteleidudelt: muuhulgas sõlgedelt, rinnanõeltelt, Araabia müntidelt ja ripatsitelt. Hõbevalgeima sarja esemetesse on peidetud eestlaste IMG_0545muinasaegne vägi ja rikkus – meie hõbevalgeim minevik. Sümbolid ja motiivid on aaretelt sõbadele ning ehetele jõudnud loovagentuuri Pult kaasabil, koostööd on tehtud mitme Eestimaa tootjaga. Nii said koos Ellu Sallidega teoks kaunid sõbad, mida saab kanda nii soojaandva õlasallina, kui ka kauni voodikattena.

Hoidkem neid sümboleid, kui märke meie muistsest rikkusest usus ja teadmises, et uus kõrgaeg on taas tulekul.
Kanname uhkusega!

Rubriik Uudised |
30.06.2014

Pererahvas sanatooriumis

IKMF607_2Kingu elumaja on mõneks ajaks kahjuks suletud, sest pererahvas sõitis sanatooriumisse. Maja on usaldatud pottsepa hoolde. Käimas on Kingu elumaja ajaloolise pliidi ja ahju taastamistööd. Vabandame väga ebamugavuse pärast, aga soovitame mõelda sellele, et juba õige pea saame pakkuda veelgi mõnusamat külastust ühes röstiräimede, pannkookide ja sooja õdusa toaga!

Nagu näha, on pererahvaski on mõnevõrra murelik – nad pole ju varem kodust eemal puhanud.

Tööde käigust saab aimu Rannarahva kodu facebooki lehelt!

 

Rubriik Uudised |
24.06.2014

Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg.

Poster HõbevalgeimPühendatud president Lennart Merile.

Näitus tutvustab Eestis esmakordselt muistse Rävala maakonna näite varal meie esivanemate kõige kuulsusrikkamat ajajärku – 11. sajandi teist poolt ehk hilise rauaaja algusaega. Just tollal algas läänemeresoomlaste kaubanduses kõrgaeg, mis peegeldub muuhulgas meilt avastatud hõbeaarete ülisuures hulgas.

Näitus koosneb kolmest eraldi väljapanekust, millest esimene on peamiselt arheoloogiaalane ja räägib juba Lennart Merile südamelähedasteks olnud teemadest, ent jõuab ka perioodi, kuhu kirjanik oma raamatutes allikate nappuse tõttu ei jõudnud. Sellest ka nimi Hõbevalgeim. Eksponeeritakse kauneid ehteid ja seni peidus olnud aardeid.

Teine ekspositsioon kannab nime Kaupmeeste jäljed ja räägib viikingiaegsetest kaupmeestest ning kaubandussuhetest muu maailmaga. Näituse kolmas osa on osalusekspositsioon, kus publikul avaneb võimalus näituse temaatikaga tutvuda läbi erinevate mänguliste tegevuste.

Näitus on Rannarahva Muuseumis avatud alates 29. märtsist.

Pressiteade. Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg.

Rubriik Uudised |
27.03.2014

Muuseumide suvemäng

RSojamang_A3+3mm_bleed.aiannarahva Muuseum ja Viimsi Vabaõhumuuseum osalevad ka sel aastal suures muuseumide suvemängus, mis sedakorda on sõjateemaline. Sõja? Mh? 2014. aastal möödub 100 aastat I maailmasõja puhkemisest, 95 aastat Võnnu lahingust, 90 aastat detsembrimässust, 70 aastat II maailmasõja lõpu kaitselahingutest Eestis ning 10 aastat saab Eesti NATO-ga ühinemisest

Mänguga tahetakse teadvustada Eestit sõdades kaitsnud inimeste kangelaslikkust ja meenutada Eesti pinnal läbi aegade toimunud sõjasündmusi.

Igas osalevas muuseumis esitatakse püsiekspositsiooni kohta neli sõjateemalist küsimust või pannakse külastaja tegema midagi muud põnevat. Iga mängija saab esimesest muuseumist trükitud flaieri, mille peale ta kogub neljast muuseumist mängus osalemise templi (miinimum on neli muuseumi, millest üks on sõjamuuseum). Loe edasi »

Rubriik Uudised |
26.03.2014

UUS! Raamat “Stopp” Piiritsoon

Kaas_fragmentRannarahva Muuseumil valmis 2013. aastal näitus Stopp! Piiritsoon, kus käsitletakse üht Eesti randluse ajaloo valulikuimat tahku ehk Nõukogude okupatsiooni aegset karmi piirirežiimi ja sellega seotud probleeme.

Nüüd on näitusel olev pildi- ja tekstimaterjal jõudnud ka kaante vahele ja valminud on samanimeline trükis. Kuna Nõukogude piiritsooniga seonduvat on siiani kirjasõnas üpris vähe kajastatud, siis annab antud teos kokkuvõtliku ülevaate sellest kuidas piiritsoon tekkis, mida endaga kaasa tõi, milline oli eluolu piiritsooni sees ja kuidas mõjutas seal elavate inimeste igapäevaelu. Loe edasi »

Rubriik Uudised |
21.03.2014

Nurme tee 3
Pringi küla
Viimsi vald
74011 HARJUMAA
info@rannarahvamuuseum.ee
Tel / faks 6066 941