Viimsi Vabaõhumuuseum

Anna hoogu Prangli raamatu ilmumiseks!

Rannarahva muuseum on lõpusirgel rohkete illustratsioonidega 420-leheküljelise raamatu kokku panemises. Raamat, millel nimeks „Prangli – ajaoaas Soome lahes“, võiks ilmuda 2016. a sügisel. Vajame aga pisut abi, et protsess lõpule viia. Saad meile hoogu anda Hooandjas. Tänutäheks oleme pannud välja mõned kingitused.

Põhja-Eestis on vaid üks saar, kust nõukogude okupatsiooni aegse piiritsooni tõttu elanikke ära ei saadetud ja kus võib seetõttu näha ehedat väikesaare külamiljööd – Prangli. Loe edasi »

Rubriik Uudised |
20.05.2016

Kalapäev Viimsi Taluturul

139x182_kalapaev_2016Kalapäeval pakutakse värsket kala ja kalatooteid kõikvõimalikul erineval ja eriti maitsvalt moel. Pannil, potis ja grillil valmivad rahvuskala RÄIM ja võõrliik MUDIL. Maitseelamuste eest vastutavad kalakokk Hanno Kask ja Tallinna Teeninduskooli kokaõpilased.

Fileerimiskunsti õpetab kalakokk Tanel Ojala,
õpitoad kell 12.00, 13.00 ja 14.00
Noa alla satub ahven ja need teised õnnetud või õnnelikud uimelised, kes püügil Kalastaja kokkade võrku jäävad.

Süües kala oled terve ja rõõmus!
Loe edasi »

Rubriik Uudised |
18.05.2016

Viimsi Valgete Ööde Festival & Jaanituli 2016

galleryFullImageValgete Ööde Festival toob Viimsi Vabaõhumuuseumi kokku taas hea muusika ja muhedad inimesed. Kohal on nagu ikka – Eesti parimad artistid, Kingu talu õunapuude all jagatakse head-paremat ning aina erilisemaks muutub ka võrratu vaatega mererand, oodates Teid nautima aasta valgemaid õhtuid ja öid. Kohtume taas Valgete Ööde Festivalil 17.-23. juunini Viimsis!

R. 17.06 kell 20:00 Jüri Pootsmann Bänd & DAGÖ
L. 18.06 kell 20:00 Mick Pedaja
P. 19.06 kell 13:00 Perepäev ja lasteetendus „Kaks päeva maal“, erikülaline MeisterJaan
N. 23.06 kell 19:00 Viimsi Jaanituli – Folk Higlights Orchestra & Traffic, õhtujuht Mait Trink

Kohtume taas Valgete Ööde Festivalil 17.-23. juunini Viimsis!

Piletid saadaval piletilevis ja tund enne kontserti kohapeal!

Rubriik Uudised |
18.05.2016

Näitus Piirideta meri

Piirideta meri29. märtsil avati Rannarahva muuseumis merekultuuriaastale pühendatud näitus Piirideta meri. Näitus räägib Soome lahest kui rahvaste, kaupade, eri kultuuride ja ideede liikumiskohast.

Soome lahel on sõidetud aastatuhandeid ning lisaks inimestele ja kaupadele on veeteid mööda liikunud ka ideed ning kultuur. Ülemeresuhted on vorminud meie rannakultuuri, püsides keeles, kohanimedes, geenides ja väärtushinnangutes.
Aastasadade jooksul on taudid ja sõjad ajutiselt teinud Soome lahe randade vahelise läbikäimise keeruliseks. Riigivõimud on püüdnud talupoegade liikumisele merel piiranguid seada. Suhtlus on aga alati taastunud. Vaba meresõidu suutis pooleks sajandiks halvata alles nõukogude piirirežiim.
Loe edasi »

Rubriik Uudised |
10.04.2016

Anneli Akinde näitusmüük

12. aprillist 30. oktoobrini on Rannarahva Muuseumis avatud kunstnik Anneli Akinde näitusmüük.

flaier-3_FBViimsilane Anneli on väga paljude tuntud raamatute ja ajakirjade kujunduste autor. Kunstnikuna on ta teinud koostööd mitmete populaarsete brändidega nagu Tallinn Dolls ja Joik. Paljud tema tööd on leidnud omale uue kodu Eestis ja välismaal. Näitusel on eksponeeritud valik mitmete aastate jooksul valminud töödest – nii moeillustratsioone kui ka loodusest inspireeritud pilte.
Loe edasi »

Rubriik Uudised |
7.04.2016

Valgete Ööde Festival – Jüri Pootsmann Bänd & DAGÖ

galleryFullImagePootsmannValgete Ööde Festival toob Viimsi Vabaõhumuuseumisse hea muusika ja muhedad inimesed. Kohal on Eesti parimad artistid, Kingu talu õunapuude all jagatakse head-paremat,  aina kaunimaks muutub ka võrratu vaatega mererand, oodates Teid nautima aasta valgemaid õhtuid ja öid.

Avakontserdil esinevad sel aastal Jüri Pootsmann bändiga ja Dagö.
Jüri oli 4-ne, kui Dagö enda tegevust alustas. Või siis – Dagö oli 17 kui Jüri alustas… Võtke, kuidas tahate, aga tänaseks ei vaja kumbki artist enam suuremat tutvustamist ning on suur rõõm, et saame neid ühisel laval esinemas näha.
17.06 kell 20:00 Jüri Pootsmann Bänd & DAGÖPiletid piletilevis!

On tulemas üks unustamatu reedene suveõhtu. Tulge ja nautige koos sõpradega head muusikat ning mõnusat seltskonda! Loe edasi »

Rubriik Uudised |
6.04.2016

SUVI 2016 Viimsi Vabaõhumuuseumis

Aime Estna 389-M8831 (003)Rannarahva Muuseum ja Viimsi Vabaõhumuuseum pakuvad külastajale hunnituid vaateid ja emotsioone täis hetki põimides vanu kombeid ja traditsioone kaasaegse rannarahva elu-oluga.
Muuseumis on vabaõhuetendusi nii lastele kui ka täiskasvanutele, taluturul toimuvad kala- ja õunateemalised turupäevad. Traditsiooniks on saanud Valgete Ööde Festivali taluõuekontserdid, meeleolukas Rannarahva Jaaniõhtu, Rannarahva Festival ja Muinastulede Öö.

MAI
1.mai Taluturg – Suvehooaja avamine – Taime ja rohevahetuse päev
Viimsi Vabaõhumuuseumis, tasuta Loe edasi »

Rubriik Uudised |
5.03.2016