Taluturu teemapäev 6. septembril: lihaveis

207592_192890467422559_4678366_nLaupäeval, 6. septembril 10:00-16:00, peaks Viimsi vabaõhumuuseum olema kõikide lihasõprade jaoks siht number üks! Toimuvad 2014. a  Eesti meistrivõistlused veiseliha grillimises. Võistluse eesmärgiks on kolme vooru jooksul välja selgitada Eesti Parim Veiseliha Grillija. Osaleb kuni 10 meeskonda – kusjuures liikmete arv meeskonnas pole piiratud. Võistlusplatsil on avatud mitu välirestorani.

Loomulikult on samal ajal avatud ka traditsiooniline taluturg. Sissepääs muuseumisse ja grillipeole on tasuta.

Loe edasi »

Rubriik Uudised |
2.09.2014

Rock’n Roll ja lehesadu

cover-lehed

 

 

 

 

 

Sellel sügisel kutsub Rannarahva Muuseum koostöös Sõltumatu Tantsu Ühendusega koolilapsi osa saama kirevast lehetantsust. “Rock’n Roll ja lehesadu” on multimeediaetendus, kus külalised on nii vaatajad kui osalejad. Kõik on oodatud Viimsi Vabaõhumuuseumisse osalema ja avastama, et lehtedes tantsimine annab lisaks vabadustundele ka küllaga energiat ja vastupandamatu soovi liikuda ja hullata.

“Rock’n Roll ja lehesadu” on lugu armastusest ja inspiratsioonist, mänguline ja interaktiivne rännak, mis avab ukse unistuste ja vabaduse maailma.

Koreograafia/esitus: Hendrik Lebon, Kaja Lindal
Etendused toimuvad 06.-10.oktoobril Viimsi Vabaõhumuuseumis.
Etenduste toimumisajad: 11:00 ja 14:00
Kestus: 60 minutit
Etenduse pilet: 6 eurot
Lisainfo ja registreerimine: hariduskeskus@rannarahvamuuseum.ee, +372 51 84 998

Loe edasi »

Rubriik Uudised |
2.09.2014

3. ja 4. septembril suletud

Rannarahva muuseum ja Viimsi vabaõhumuuseum on sel nädalal 3. ja 4. septembril suletud. Ent reedest alates toimetame jälle sama hoogsalt kui mitte hoogsamaltki edasi.

Septembrist alates ei tee meie buss ka enam regulaarseid muuseumituuri sõite. Nendega alustame loodetavasti taas järgmisel kevadel. Kel aga soovi, võib sellise tuuri tellida. Vaata, millest jutt!

Rubriik Uudised |
1.09.2014

Rannarahva näitus Eesti Vabaõhumuuseumis

Näitus 10590562_887231854639218_7020041216376879397_nMutt, nott, natt, pilk ja peru – mitte midagi ei saa aru

on pilguheit randlaste põnevate nimedega kalapüügivahenditele läbi pisikese huumoriprisma. Maamees võis end omal ajal tunda täitsa võõramaalasena kui rannakülla sattununa räägiti västardest, kessidest, tooseraudadest ja muudest imelikest asjadest. Kes aga näituse üle kaeb, siis teab, et rannanaise pilguheit võib sind sõna otseses mõttes jalust rabada.

Rannarahva Muuseumi näitust saab vaadata septembri lõpuni Eesti Vabaõhumuuseumi Pulga talus. Näituse koostas Maivi Kärginen.

Rubriik Uudised |
8.08.2014

Näitus suurest põgenemisest läände

paadipogenikud_SOV_B612145-31Minna ei taha, kuid jääda ei saa
Näitus paadipõgenikest

Teise maailmasõja lõpuaastail lahkus Eestist tohutu hulk inimesi, erinevatel andmetel 70 000 – 100 000 hinge. Sõja ajal ei ajanud inimesi läände mitte soov parema elu järele, vaid põgeneti sõna otseses mõttes ellujäämise nimel. Kõik mäletasid liigagi hästi 1941. aasta küüditamist ja esimese nõukogude okupatsiooniga kaasnenud terrorit. Enamik minejaist ei kavatsenud lahkuda igaveseks, vaid lootis juba mõne kuu pärast kodumaale naasta. Kahjuks ei näinud paljud põgenikud Eestit enam kunagi. Loe edasi »

Rubriik Uudised |
1.08.2014

Tootesari „Hõbevalgeim“

IMG_0500Laulupeo eel on Rannarahva muuseumis valminud Eestimaiste muinasaarete ainetel loodud tootesari Hõbevalgeim, kuhu kuuluvad sõbad, särgid, rätid ja hõbeehted. Tootesarja inspiratsiooniks on näitus „Hõbevalgeim. Rävala kõrgaeg“, mis kõneleb meie esivanemate kuulsusrikkast minevikust ja majanduslikust kõrgajast.

Näitusest inspireeritud toodetel kasutatud motiivid on laenatud Eestimaa mullast avastatud viikingiaegsetelt aarde- ja ehteleidudelt: muuhulgas sõlgedelt, rinnanõeltelt, Araabia müntidelt ja ripatsitelt. Hõbevalgeima sarja esemetesse on peidetud eestlaste IMG_0545muinasaegne vägi ja rikkus – meie hõbevalgeim minevik. Sümbolid ja motiivid on aaretelt sõbadele ning ehetele jõudnud loovagentuuri Pult kaasabil, koostööd on tehtud mitme Eestimaa tootjaga. Nii said koos Ellu Sallidega teoks kaunid sõbad, mida saab kanda nii soojaandva õlasallina, kui ka kauni voodikattena.

Hoidkem neid sümboleid, kui märke meie muistsest rikkusest usus ja teadmises, et uus kõrgaeg on taas tulekul.
Kanname uhkusega!

Rubriik Uudised |
30.06.2014

Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg.

Poster HõbevalgeimPühendatud president Lennart Merile.

Näitus tutvustab Eestis esmakordselt muistse Rävala maakonna näite varal meie esivanemate kõige kuulsusrikkamat ajajärku – 11. sajandi teist poolt ehk hilise rauaaja algusaega. Just tollal algas läänemeresoomlaste kaubanduses kõrgaeg, mis peegeldub muuhulgas meilt avastatud hõbeaarete ülisuures hulgas.

Näitus koosneb kolmest eraldi väljapanekust, millest esimene on peamiselt arheoloogiaalane ja räägib juba Lennart Merile südamelähedasteks olnud teemadest, ent jõuab ka perioodi, kuhu kirjanik oma raamatutes allikate nappuse tõttu ei jõudnud. Sellest ka nimi Hõbevalgeim. Eksponeeritakse kauneid ehteid ja seni peidus olnud aardeid.

Teine ekspositsioon kannab nime Kaupmeeste jäljed ja räägib viikingiaegsetest kaupmeestest ning kaubandussuhetest muu maailmaga. Näituse kolmas osa on osalusekspositsioon, kus publikul avaneb võimalus näituse temaatikaga tutvuda läbi erinevate mänguliste tegevuste.

Näitus on Rannarahva Muuseumis avatud alates 29. märtsist.

Pressiteade. Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg.

Rubriik Uudised |
27.03.2014

Muuseumide suvemäng

RSojamang_A3+3mm_bleed.aiannarahva Muuseum ja Viimsi Vabaõhumuuseum osalevad ka sel aastal suures muuseumide suvemängus, mis sedakorda on sõjateemaline. Sõja? Mh? 2014. aastal möödub 100 aastat I maailmasõja puhkemisest, 95 aastat Võnnu lahingust, 90 aastat detsembrimässust, 70 aastat II maailmasõja lõpu kaitselahingutest Eestis ning 10 aastat saab Eesti NATO-ga ühinemisest

Mänguga tahetakse teadvustada Eestit sõdades kaitsnud inimeste kangelaslikkust ja meenutada Eesti pinnal läbi aegade toimunud sõjasündmusi.

Igas osalevas muuseumis esitatakse püsiekspositsiooni kohta neli sõjateemalist küsimust või pannakse külastaja tegema midagi muud põnevat. Iga mängija saab esimesest muuseumist trükitud flaieri, mille peale ta kogub neljast muuseumist mängus osalemise templi (miinimum on neli muuseumi, millest üks on sõjamuuseum). Loe edasi »

Rubriik Uudised |
26.03.2014

UUS! Raamat “Stopp” Piiritsoon

Kaas_fragmentRannarahva Muuseumil valmis 2013. aastal näitus Stopp! Piiritsoon, kus käsitletakse üht Eesti randluse ajaloo valulikuimat tahku ehk Nõukogude okupatsiooni aegset karmi piirirežiimi ja sellega seotud probleeme.

Nüüd on näitusel olev pildi- ja tekstimaterjal jõudnud ka kaante vahele ja valminud on samanimeline trükis. Kuna Nõukogude piiritsooniga seonduvat on siiani kirjasõnas üpris vähe kajastatud, siis annab antud teos kokkuvõtliku ülevaate sellest kuidas piiritsoon tekkis, mida endaga kaasa tõi, milline oli eluolu piiritsooni sees ja kuidas mõjutas seal elavate inimeste igapäevaelu. Loe edasi »

Rubriik Uudised |
21.03.2014

Nurme tee 3
Pringi küla
Viimsi vald
74011 HARJUMAA
info@rannarahvamuuseum.ee
Tel / faks 6066 941