Viimsi Vabaõhumuuseum

Lõpupidu meie juures!

IMG_7164Tule pea oma lasteaia- või kooliaasta lõpupidu meie hubases Rannarahva Muuseumis või Viimsi Vabaõhumuuseumis!
Pakume kolme vahvat programmi:

“Randlase maastikumäng” ja “Suveks valmis” vabaõhumuuseumis ja „Maadeavastajad“ Rannarahva muuseumis.

Täpsemalt loe programmide sisu, kestvuse ja hinna kohta SIIT.

Ja alati võid meiega ka otse ühendust võtta: hariduskeskus@rannarahvamuuseum.ee, telefon: +372 51 84 998

Rubriik Uudised |
23.03.2015

Näitus Kala poseerib nõudekapis

Rannarahva Muuseumis on avatud näitus sajandivanustest kalamotiividega lauanõudest

Portselan Rannarahva muuseumis on 1. novembrini avatud näitus „Kala poseerib nõudekapis“. Näitusel on väljas peamiselt 20. sajandi I poolest pärinevad uhkete kalamaalingutega portselan- ja fajanssnõud – suursugused kalavaagnad ja -taldrikud ning vähisööminguteks kasutatud serveerimisnõud. Esindatud on sellised tuntud tootjad nagu Langebraun, Arabia, Villeroy ja Boch, Kuznetsov, Limoges, ja Carlsbad.  Kõik nõud pärinevad perekond Armuliku erakogust. Näituse on kujundanud Anneliis Aunapuu.

Lihtne väljapanek rõhutab Loe edasi »

Rubriik Uudised |
10.02.2015

Hõbevalgeim on 2014. a parim näitus

RotidRannarahva Muuseumi näitus „Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg“ tunnistati Muuseuminõukogu poolt 2014 möödunud aasta parimaks näituseks. Lennart Meri 85. sünniaastapäevaks koostatud näitus tutvustab Eestis esmakordselt muistse Rävala maakonna näite varal meie esivanemate kõige kuulsusrikkamat ajajärku – 11. sajandi teist poolt ehk hilise rauaaja algusaega.

Parimad näituseprojektid sõelus välja muuseuminõukogu näitusekomisjon. Komisjoni esimees Andres Toode: „Auhinnatud näitused paistavad silma oma läbimõelduse ja kujundusliku terviklikkusega. Parima näituse eest suure Muuseumiroti auhinna saanud Rannarahva Muuseumi väljapanek ühendab endas Loe edasi »

Rubriik Uudised |
2.02.2015

Aita rannapiigasid!

1

Meil on plaan. Tahaksime muuseumisse ehitada uue köögi.
Et seal saaks koos süüa teha, toidukoolitusi korraldada ja uhkeid õhtusööke serveerida.
Et õpetada peaaegu kõik eestlased kala töötlema ja propageerida kodumaise kala söömist.
Et anda teilegi võimalus tulla oma sõpradega Rannarahva kööki askeldama.
Et teha jälle midagi ägedat, sest plaan on meil kihvt!

Meil on ainult üks mure. Kogu meie väike taskuraha kulus remondile.
Tule meile appi, palun!

Kuidas?
Iga toetaja saab endale soetada nimelise kahvli. Kõikidest neist kahvlitest tekib tulevase köögi seinale uhke kahvliinstallatsioon.
Kahvlitel hinda ei ole, selle saad määrata ise.
Eriti tore, kui tuled oma isikliku kahvliga!
Kui köök valmis, siis kutsume kõik toetajad kokku ja serveerime teile üha väga väga väga erilise õhtusöögi.

Muuseumis kohapeal on avatud kahvlikampaania toetuskarp, samuti võid teha sihtotstarbelise annetuse muuseumi pangaarvele a/a EE421700017002355351 SA Rannarahva Muuseum

Oleme teile tänulikud,
Rannapiigad Rannarahva muuseumist

Rubriik Uudised |
26.01.2015

Tootesari “Hõbevalgeim”

25. novembril esitleti Rannarahva muuseumis eksklusiivset tootesarja „Hõbevalgeim“, mis põhineb Rävala piirkonna viikingiaegsetel aardeleidudel. 1000 aastat tagasi muinaseestlasi ehtinud mustrid ja sümbolid väärivad tähelepanu ja kandmist ka tänapäeval.

Muinasaarete ainetel loodud tootesarja inspiratsiooniks on näitus „Hõbevalgeim. Rävala kõrgaeg“, mis kõneleb meie esivanemate kuulsusrikkast minevikust ja majanduslikust kõrgajast. Eesti põhjaranniku viikingiajast pärit hõbedaleiud on otseselt seotud meie rahva identiteedi ja juurtega. Leitud aarded heidavad hõbedasära eestlaste süngepoolsele ajalookäsitlusele: toonane Eesti on olnud kaugeleulatuva rahvusvahelise kaubandusvõrgustiku osa.
Näitusest inspireeritud toodetel kasutatud motiivid on laenatud Eestimaa mullast avastatud viikingiaegsetelt aarde- ja ehteleidudelt: muuhulgas sõlgedelt, rinnanõeltelt, Araabia müntidelt ja ripatsitelt. Hõbevalgeima sarja esemetesse on peidetud eestlaste muinasaegne vägi ja rikkus – meie hõbevalgeim minevik. Sümbolid ja motiivid on aaretelt sõbadele ning ehetele kandnud disainer Jüri Lõun  loovagentuurist Pult, koostööd on tehtud mitme Eestimaa tootjaga. Koos Ellu Sallidega said teoks kaunid sõbad, ehetetootja Rugiga koostöös on valminud imekaunis hõbeehete sari. 2015 aasta kalender toob teadmist tuhande aasta tagusest ajast, silla tänapäevaga loovad mõtted tuntud Eesti inimestelt.

Meenesari on leidnud tunnustust Eesti muuseumimeene konkursil, näituse kujunduslahendus on Eesti Disainiauhindade konkursil graafilise disaini kategoorias pärjatud pronksmedaliga.

Esitlus. Fotode autor Jüri Lõun.

Rubriik Uudised |
24.11.2014