Viimsi Vabaõhumuuseum

Viimsi Suveteater esitleb: “Mereplekid”

MEREPLEKID_poster_712Meri ei käitu seaduspäraselt. Tema tujudest, tugevusest ja andidest sõltujad on samasugused. Rannarahvas on pidanud läbi aegade koos merega ja võimalust mööda elama. Kui kalapüük vahetati tulusama piirituseveo vastu, siis oligi see lihtsalt üks neist võimalustest…  Ühe tujuka tormi järel kogunevad Märska pere lapsed ja taat rannale omasid ootama. Torm viskab kaldale pereisa piirituseplekid ning ühe võõra, kellele jutustatakse mitu lugu… Lood ajast, mil meri oli „plekiline“ ja kui minna tuli ka siitsamast, Viimsi rannast.

Etendused toimuvad:
3, 4, 6, 7, 8 augustil kell 19.00 Viimsi vabaõhumuuseumis
Loe edasi »

Rubriik Uudised |
28.07.2015

Lastelaager

haridus suviSuvi on käes! Ootame endale külla pisikesi randlasi ja randlasteks pürgijaid!

MERELASTE SUVITUSLAAGER

Augustikuus toimub “Merelaste suvituslaager”.  Põneval nädalal kehastuvad kõik osalejad rannaküla noorteks, kelle iga laagripäev on omaette seiklus.

Esimene päev on traditsiooniline rannaküla päev, millest kirjutavad kirjanikud oma raamatutes. Teeme rännaku ajast tagasi ja kogeme 100 aasta taguse rannapõngerja argipäeva. Jookseme paljajalu murul,  valmistame ise võid ja leiba, saadame salajasi sõnumeid plekkpurk telefonidel ja  tutvume millega vanasti rannakülas suvesid veedeti.
Teine päev on mere ja loodusepäev, mil külastame Viimsi Looduskeskust. Teostame merevaatlusi ja meisterdame randa uhutud materjalidest kunstiteoseid.
Kolmandal päeval seikleme Viimsi poolsaarel. Mängime geopeitust ja lahendame ridamisi ülesandeid.
Neljandal päeval vaatame seiklusi ka kino ekraanilt ja viime läbi fotojahi.
Viienda päeva päeva veedame lõõgastudes. Supleme ja mõnuleme randlaste spaas. Sinna kõrvale õpime ka mõned veeohutusega seotud tõekspidamised ära.

Laager toimub: 10.08-14.08.2015, kell 10.00-16.00
Laagrisse ootame lapsi vanuses 7-12 eluaastat.
Hind: 85 eurot
Lisainfo ja registreerumine: hariduskeskus@rannarahvamuuseum.ee

Rubriik Uudised |
14.06.2015

Kogume suvitusmälestusi rannaküladest

kodukale_visuaalRannarahva muuseum kutsub talletama suvitusmälestusi ja suvitamisega seotud esemeid rannaküladest 20. sajandi algusest tänaseni. Muuseumi kogudesse on oodatud fotod, postkaardid, kirjavahetus, kirjalikud mälestused, esemed ja kõik muu, mis otseselt või kaudsemalt rannakülade suvituskultuuriga seotud.  

Enam kui 100 aastat on Eestimaa rannakülad pakkunud pelgupaika linnakärast põgeneda soovijaile. Teema on aga seni ehk tänamatult varju jäänud. Ometi on suvivõõrad toonud rannarahvale juba 19. sajandi lõpust alates olulisel määral lisateenistust. Tänaseks ongi paljudest kaluriküladest just suvituskülad kujunenud.
„Suvitamise lugu Eestimaa randades ulatud tsaariaega ja tolleaegsetesse kaunitesse suvemõisadesse, mil suvitamine vaid härrasrahva privileegiks oli. Alles 1920-1930ndatest said ka laiemad linlaste hulgad võimaluse hakata suvemõnusid nautima. Kuurortite kõrval sai populaarseks üürida perele puhkuse veetmiseks toad rannatalus. Seoses nõukogude perioodi algusega Loe edasi »

Rubriik Uudised |
13.06.2015

Näitus Outsider Inside

jessie posterRannarahva muuseumis on 15. septembrini avatud noore andeka Eesti juurtega Kanada kunstniku Jessie Anneli Viirlaid McNeil’i näitus OUTSIDER INSIDE, mis toob vaatajate ette 2014. aasta laulu- ja tantsupeo teemalised kollaažid.

Jessie interdistsiplinaarne kunst käsitleb koha ja mäluga seotud teemasid, rõhuasetusega kultuuriajalool, identiteedil ja keelel. Need kujundlikud paberkollaažid, mida neiu ise nimetab ”koha portreedeks”, on sündinud tänavafotograafi vaatepunktist, kuid vormistatud kollaažidena.

Näitusel eksponeeritud kollaažide seeria toob vaatajani 2014. aasta laulu- ja tantsupeo. Pidulised ja peokülalised traditsioonilistes või moodsates rahvarõivastes, lõid tänavatele meeleoluka atmosfääri. Jessie, kes sel ajal Tallinnas viibis, muutis kokku kogutud hetked värvikateks ja omanäolisteks kollaažideks. See seeria toob meieni Loe edasi »

Rubriik Uudised |
12.06.2015

Näitus Kala poseerib nõudekapis

Rannarahva Muuseumis on avatud näitus sajandivanustest kalamotiividega lauanõudest

Portselan Rannarahva muuseumis on 1. novembrini avatud näitus „Kala poseerib nõudekapis“. Näitusel on väljas peamiselt 20. sajandi I poolest pärinevad uhkete kalamaalingutega portselan- ja fajanssnõud – suursugused kalavaagnad ja -taldrikud ning vähisööminguteks kasutatud serveerimisnõud. Esindatud on sellised tuntud tootjad nagu Langebraun, Arabia, Villeroy ja Boch, Kuznetsov, Limoges, ja Carlsbad.  Kõik nõud pärinevad perekond Armuliku erakogust. Näituse on kujundanud Anneliis Aunapuu.

Lihtne väljapanek rõhutab Loe edasi »

Rubriik Uudised |
10.02.2015