Viimsi Vabaõhumuuseum

Avaleht

Tekstiilikunstnik Anu Raua isiknäitus Lõpik

Rannarahva muuseumis ja Viimsi Püha Jaakobi kirikus
21.11.2014 – 06.01.2015

ahjusoe_anu_raudLõpik on murdes millegi lõppemine või lõpetus. Näitus Lõpik on samuti omamoodi lõpetus, sest otsa hakkab saama käesolev aastaring ning samuti armastatud kunstniku Anu Raua vaipade ringirändamise üks etapp.
Anu vaibad pole kunagi lihtsalt vanade mustrite ja ornamentide koopiad, vaid iga taies on tõeline meistriteos, mis jutustamas mõnda lugu – olgu selleks siis oranžikalt hõõguv ahjusuu, rukkirääk põllul või igavikulisi aja ning olemise metafüüsilisi tasandeid lahkavad sümboliväljad.
Need imekaunid vaibad pöörduvad nüüd peale pikka ja tegusat näituste perioodi tagasi oma kodudesse, kuid enne veel võib neid alates 21. novembrist terve jõulukuu jooksul imetleda Rannarahva muuseumis ja Viimsi Püha Jaakobi kirikus.
Lisaks vaipadele võib näha veel kavandeid, mustriloomi ja Anu loomingust inspireeritud vahvat käpikuteaeda.

21.novembril kell 18:00 toimub vaipade keskel kohtumisõhtu kunstnik Anu Rauaga.
Kohad palume broneerida anu@rannarahvamuuseum.ee

20. novembril toimunud avamise kokkuvõte videona:

Rubriik Uudised |
17.11.2014

27.11 Reisijuttude õhtu: surfar Dakari rallil

Eelmisel hooajal väga populaarseteks osutunud reisijuttude õhtud saavad järje. Taas kohtume kord kuus inimestega, kes ühel või teisel põhjusel otsustanud ettevõtta pika reisi – olgu siis maailma otsa või enda sisemusse.

27.novembril kell 19.00 tuleb ühest väga erilisest reisist jutustama TAIVO LUIK

Taivo ise ütleb nii:
“Alkohol ja naised on alati pannud mehi suuri tegusid tegema. Kuhu võib viia ülevas peomeeleolus antud kergekäeline lubadus? Ei vähem ega rohkem kui Aafrikasse, maailma raskeimaks motospordiürituseks peetavale Dakari rallile. Jutuõhtul kuulete lugu sellest, kuidas surfarist põlisviimsilane istus purjelaua asemel hoopis mootorratta sadulasse ja lõi koos sõbraga killukese Eesti motospordi ajalugu. Ehk innustab/inspireerib/julgustab see lugu kedagi vahel ette võtma suuremaid asju, kui ta arvab end suutvat. Enamikel juhtudel on see lihtsalt otsustamise küsimus”.

Taivoga koos astuvad jutuõhtul üles sõber Vladas Radvilavicius, kes aitab jutul joosta, ja pika teekonna läbi teinud mootorratas, mis aitab hulljulget reisi meenutada.

Loe edasi »

Rubriik Uudised |
16.11.2014

Hõbevalgeim seinakalender 2015

Rannarahva muuseumilt on ilmunud 2015 aasta seinakalender, mis inspireeritud näitusest “Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg”.

Kalender-Ho╠ābevalgeim-1600Eesti põhjaranniku viikingiajast pärit hõbedaleiud on otseselt seotud meie rahva identiteedi ja juurtega. Leitud aarded heidavad hõbedasära eestlaste süngepoolsele ajalookäsitlusele: toonane Eesti on olnud kaugeleulatuva rahvusvahelise kaubandusvõrgustiku osa. Kalendri kujunduses kasutatud motiivid ja sümbolid pärinevad meie hõbedarikka ajastu ehetelt ning tarbeesemetelt. Iga kalendrikuu toob teadmist tuhande aasta tagusest ajast, silla tänapäevaga loovad mõtted tuntud Eesti inimestelt.

Rubriik Uudised |
10.11.2014

Ehedad eestimaised jõulud mere kaldal, ajaloolises rannakülas.

posterEsimene advent 30. novembril, toob jõuluhõngu ajaloolisesse Pringi rannakülla Tallinna lahe ääres ja selle toredatesse muuseumidesse.

Viimsi vabaõhumuuseumi külakuusel süttivad küünlad, tared ehitakse jõuluehtesse ja peredes tehakse ettevalmistusi jõulude saabumiseks. Külastajad saavad ka ise jõuluettevalmistustes osaleda, meisterdada traditsioonilisi jõuluehteid, õnne valada ja lõkketulel vorste praadida. Pererahvale lisaks ootavad külalisi ka taluloomad, ettetellimisel on hobused valmis viima soovijaid saanisõidule. Avatud on pudelipostkontor, kus saab jõulusoove üle maailma laiali saata ja fotoateljee, kus on võimalik mälestuseks stiilne pühadefoto teha.

Loe edasi »

Rubriik Uudised |
5.11.2014

Tootesari „Hõbevalgeim“

IMG_0500Laulupeo eel on Rannarahva muuseumis valminud Eestimaiste muinasaarete ainetel loodud tootesari Hõbevalgeim, kuhu kuuluvad sõbad, särgid, rätid ja hõbeehted. Tootesarja inspiratsiooniks on näitus „Hõbevalgeim. Rävala kõrgaeg“, mis kõneleb meie esivanemate kuulsusrikkast minevikust ja majanduslikust kõrgajast.

Näitusest inspireeritud toodetel kasutatud motiivid on laenatud Eestimaa mullast avastatud viikingiaegsetelt aarde- ja ehteleidudelt: muuhulgas sõlgedelt, rinnanõeltelt, Araabia müntidelt ja ripatsitelt. Hõbevalgeima sarja esemetesse on peidetud eestlaste IMG_0545muinasaegne vägi ja rikkus – meie hõbevalgeim minevik. Sümbolid ja motiivid on aaretelt sõbadele ning ehetele jõudnud loovagentuuri Pult kaasabil, koostööd on tehtud mitme Eestimaa tootjaga. Nii said koos Ellu Sallidega teoks kaunid sõbad, mida saab kanda nii soojaandva õlasallina, kui ka kauni voodikattena.

Hoidkem neid sümboleid, kui märke meie muistsest rikkusest usus ja teadmises, et uus kõrgaeg on taas tulekul.
Kanname uhkusega!

Rubriik Uudised |
30.06.2014