Muinastulede öö vabaõhumuuseumis

1234489_589477784427258_1820799633_n30. augusti päikeseloojangul süütame Viimsi vabaõhumuuseumi rannal lõkked – iidetuled.

Meiega koos on ansambel Noorkuu ja muuseumisse pääseb sel õhtul tasuta. Tule jaluta, pea piknikku ja võta enesele aega mõelda merele. Tuleme kokku, sest oleme mererahvas.

Lõkked süüdatakse 21:30 ja nõnda ka mujal randades

Loe edasi »

Rubriik Uudised |
15.08.2014

Suvel sõidab Viimsisse muuseumibuss

bussAlates 26. juunist on Tallinnat külastatavatel turistidel ja kõikidel huvilistel võimalik teha tuur kolme Viimsi muuseumisse ajaloohõngulise bussiga GAZ Kavz 3270. Tegemist on Rannarahva Muuseumi ning Eesti Sõjamuuseum – kindral Laidoneri Muuseumi ühisettevõtmisega.

Muuseumibuss väljub Tallinnast Viimsisse igal kolmapäeval ja neljapäeval kell 11 vanalinnast Raekoja platsi lähistelt Tallinna Turismiinfo keskuse juurest (Niguliste 2) ning tuur kestab neli tundi. Paketi sees on bussisõit, kolme muuseumi külastused ja väike piknik Viimsi vabaõhumuuseumis.

Tulge jalutama kahe Eesti suurmehe  – kindral Johan Laidoneri ja president Lennart Meri radadele!

Loe edasi »

Rubriik Uudised |
9.08.2014

Rannarahva näitus Eesti Vabaõhumuuseumis

Näitus 10590562_887231854639218_7020041216376879397_nMutt, nott, natt, pilk ja peru – mitte midagi ei saa aru

on pilguheit randlaste põnevate nimedega kalapüügivahenditele läbi pisikese huumoriprisma. Maamees võis end omal ajal tunda täitsa võõramaalasena kui rannakülla sattununa räägiti västardest, kessidest, tooseraudadest ja muudest imelikest asjadest. Kes aga näituse üle kaeb, siis teab, et rannanaise pilguheit võib sind sõna otseses mõttes jalust rabada.

Rannarahva Muuseumi näitust saab vaadata septembri lõpuni Eesti Vabaõhumuuseumi Pulga talus. Näituse koostas Maivi Kärginen.

Rubriik Uudised |
8.08.2014

Näitus suurest põgenemisest läände

paadipogenikud_SOV_B612145-31Minna ei taha, kuid jääda ei saa
Näitus paadipõgenikest

Teise maailmasõja lõpuaastail lahkus Eestist tohutu hulk inimesi, erinevatel andmetel 70 000 – 100 000 hinge. Sõja ajal ei ajanud inimesi läände mitte soov parema elu järele, vaid põgeneti sõna otseses mõttes ellujäämise nimel. Kõik mäletasid liigagi hästi 1941. aasta küüditamist ja esimese nõukogude okupatsiooniga kaasnenud terrorit. Enamik minejaist ei kavatsenud lahkuda igaveseks, vaid lootis juba mõne kuu pärast kodumaale naasta. Kahjuks ei näinud paljud põgenikud Eestit enam kunagi. Loe edasi »

Rubriik Uudised |
1.08.2014

Tootesari „Hõbevalgeim“

IMG_0500Laulupeo eel on Rannarahva muuseumis valminud Eestimaiste muinasaarete ainetel loodud tootesari Hõbevalgeim, kuhu kuuluvad sõbad, särgid, rätid ja hõbeehted. Tootesarja inspiratsiooniks on näitus „Hõbevalgeim. Rävala kõrgaeg“, mis kõneleb meie esivanemate kuulsusrikkast minevikust ja majanduslikust kõrgajast.

Näitusest inspireeritud toodetel kasutatud motiivid on laenatud Eestimaa mullast avastatud viikingiaegsetelt aarde- ja ehteleidudelt: muuhulgas sõlgedelt, rinnanõeltelt, Araabia müntidelt ja ripatsitelt. Hõbevalgeima sarja esemetesse on peidetud eestlaste IMG_0545muinasaegne vägi ja rikkus – meie hõbevalgeim minevik. Sümbolid ja motiivid on aaretelt sõbadele ning ehetele jõudnud loovagentuuri Pult kaasabil, koostööd on tehtud mitme Eestimaa tootjaga. Nii said koos Ellu Sallidega teoks kaunid sõbad, mida saab kanda nii soojaandva õlasallina, kui ka kauni voodikattena.

Hoidkem neid sümboleid, kui märke meie muistsest rikkusest usus ja teadmises, et uus kõrgaeg on taas tulekul.
Kanname uhkusega!

Rubriik Uudised |
30.06.2014

Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg.

Poster HõbevalgeimPühendatud president Lennart Merile.

Näitus tutvustab Eestis esmakordselt muistse Rävala maakonna näite varal meie esivanemate kõige kuulsusrikkamat ajajärku – 11. sajandi teist poolt ehk hilise rauaaja algusaega. Just tollal algas läänemeresoomlaste kaubanduses kõrgaeg, mis peegeldub muuhulgas meilt avastatud hõbeaarete ülisuures hulgas.

Näitus koosneb kolmest eraldi väljapanekust, millest esimene on peamiselt arheoloogiaalane ja räägib juba Lennart Merile südamelähedasteks olnud teemadest, ent jõuab ka perioodi, kuhu kirjanik oma raamatutes allikate nappuse tõttu ei jõudnud. Sellest ka nimi Hõbevalgeim. Eksponeeritakse kauneid ehteid ja seni peidus olnud aardeid.

Teine ekspositsioon kannab nime Kaupmeeste jäljed ja räägib viikingiaegsetest kaupmeestest ning kaubandussuhetest muu maailmaga. Näituse kolmas osa on osalusekspositsioon, kus publikul avaneb võimalus näituse temaatikaga tutvuda läbi erinevate mänguliste tegevuste.

Näitus on Rannarahva Muuseumis avatud alates 29. märtsist.

Pressiteade. Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg.

Rubriik Uudised |
27.03.2014

Muuseumide suvemäng

RSojamang_A3+3mm_bleed.aiannarahva Muuseum ja Viimsi Vabaõhumuuseum osalevad ka sel aastal suures muuseumide suvemängus, mis sedakorda on sõjateemaline. Sõja? Mh? 2014. aastal möödub 100 aastat I maailmasõja puhkemisest, 95 aastat Võnnu lahingust, 90 aastat detsembrimässust, 70 aastat II maailmasõja lõpu kaitselahingutest Eestis ning 10 aastat saab Eesti NATO-ga ühinemisest

Mänguga tahetakse teadvustada Eestit sõdades kaitsnud inimeste kangelaslikkust ja meenutada Eesti pinnal läbi aegade toimunud sõjasündmusi.

Igas osalevas muuseumis esitatakse püsiekspositsiooni kohta neli sõjateemalist küsimust või pannakse külastaja tegema midagi muud põnevat. Iga mängija saab esimesest muuseumist trükitud flaieri, mille peale ta kogub neljast muuseumist mängus osalemise templi (miinimum on neli muuseumi, millest üks on sõjamuuseum). Loe edasi »

Rubriik Uudised |
26.03.2014

UUS! Raamat “Stopp” Piiritsoon

Kaas_fragmentRannarahva Muuseumil valmis 2013. aastal näitus Stopp! Piiritsoon, kus käsitletakse üht Eesti randluse ajaloo valulikuimat tahku ehk Nõukogude okupatsiooni aegset karmi piirirežiimi ja sellega seotud probleeme.

Nüüd on näitusel olev pildi- ja tekstimaterjal jõudnud ka kaante vahele ja valminud on samanimeline trükis. Kuna Nõukogude piiritsooniga seonduvat on siiani kirjasõnas üpris vähe kajastatud, siis annab antud teos kokkuvõtliku ülevaate sellest kuidas piiritsoon tekkis, mida endaga kaasa tõi, milline oli eluolu piiritsooni sees ja kuidas mõjutas seal elavate inimeste igapäevaelu. Loe edasi »

Rubriik Uudised |
21.03.2014

Raamat-pildialbum PRINGI

PringiKaunis pildiraamat on oma sisult aednik Gustav Sennase tagasivaade oma kodukohale ja elule mereäärses Pringi külas, Pringi suvemõisas. Sõnadest suurem roll on sedakorda fotodel – pildialbumina vormistatud kinkeraamat lubabki jutustada just piltidel, ajaloolistel ja tänapäevastel. Tähelepanelik lugeja saab aru, et tegelikult on igal fotol ka palju sügavam tähendus, kui esmapilgul paistab. Igaüks neist kannab endas mälestuse ilu – olgu see siis tänaseni säilinud nurgake Gustavi lilleaiast, vanad kirjad, luitunud pärlikee või kõpskingad. Pringi mõisa endiste aegade uhkust kannavadki tänaseks edasi vaid üksikud säilinud esemed ning aednikuhärra lilleaed ja kodumaja, kus mälestusi au sees hoitakse. Loe edasi »

Rubriik Uudised |
2.10.2013

Nurme tee 3
Pringi küla
Viimsi vald
74011 HARJUMAA
info@rannarahvamuuseum.ee
Tel / faks 6066 941