Viimsi Vabaõhumuuseum

Jaanituli Viimsi Vabaõhumuuseumis, tantsuks mängivad Traffic ja Folk Higlights Orchestra

VOF2016_Jaanituli23. juunil tähisatakase Viimsi vabaõhumuuseumis jaanipäeva.

Tantsuks mängivad Folk Higlights Orchestra & Traffic, õhtut juhib Mait Trink. Pakutakse maitsvat sööki ja jooki. Kavas lõbusad mängud, võidutule tervitamine, jaanilõkke süütamine, tants soojas suveöös, mõnus mereäärne olemine, loojuv päike ja jaanilõke. Lastele kiigeplats ja miniloomaaed!

Tegevust aasta kõige kaunimal ööl jagub kogu perele, olge kohal!

Piletid saadaval Piletilevis ja tund enne algust kohapeal!

Vanas rannakülas, maalilise vaatega mererannal saavad jaaniõhtul kokku vanad traditsioonid ja kaasaaegsed kombed. Muuseumi peremees paneb suitsu suure ahjutäie räime, perenaine väntab masinaga võid. Kodusel leival maitseb see lõkekomplekt imehea.

Kuna vanarahvas uskus ikka, et jaaniööl on eriline vägi – puud, linnud ja loomad pidid kõnelema ja tulevikku ette ennustama, siis on jaaniõhtuks lausa terve loomaaed kohale kutsunud, karvased ja sulelised miniloomad Rannarantšost. Lastel on võimalus pehmeid sõpru kallistada, silitada ja nendega ka juttu puhuda. Kui teie võsukesed peaks juhtumisi loomade kõnet mõistma, saavad nad sel jaaniööl äraarvamata targaks
Loe edasi »

Rubriik Uudised |
18.06.2016

Anna hoogu Prangli raamatu ilmumiseks!

Rannarahva muuseum on lõpusirgel rohkete illustratsioonidega 420-leheküljelise raamatu kokku panemises. Raamat, millel nimeks „Prangli – ajaoaas Soome lahes“, võiks ilmuda 2016. a sügisel. Vajame aga pisut abi, et protsess lõpule viia. Saad meile hoogu anda Hooandjas. Tänutäheks oleme pannud välja mõned kingitused.

Põhja-Eestis on vaid üks saar, kust nõukogude okupatsiooni aegse piiritsooni tõttu elanikke ära ei saadetud ja kus võib seetõttu näha ehedat väikesaare külamiljööd – Prangli. Loe edasi »

Rubriik Uudised |
15.06.2016

Rannarahva festival

IMG_741430.—31. juulil toimub Viimsis taas Rannarahva festival. Seekord aga tavapärasest erinevalt – festival laieneb üle kogu Viimsi poolsaare. Ootame Viimsi kogukonda koos peredega kaasa lööma nii võõrustaja, kaupleja, külastaja kui niisama uudistajana!

30. juuli – LAADA- JA KOHVIKUTEPÄEV

Laupäeval, festivali esimesel päeval avanevad külades ja alevikes kodu- ja hoovikohvikud aga mitte ainult. Kutsume viimsilasi üles tutvustama kõike seda, millega viimsilased ise tegelevad ja oma kätega loovad. Olgu kohvikute päev üks suur Viimsi avatud uste päev, kus saame Loe edasi »

Rubriik Uudised |
14.06.2016

Näitus Piirideta meri

Piirideta meri29. märtsil avati Rannarahva muuseumis merekultuuriaastale pühendatud näitus Piirideta meri. Näitus räägib Soome lahest kui rahvaste, kaupade, eri kultuuride ja ideede liikumiskohast.

Soome lahel on sõidetud aastatuhandeid ning lisaks inimestele ja kaupadele on veeteid mööda liikunud ka ideed ning kultuur. Ülemeresuhted on vorminud meie rannakultuuri, püsides keeles, kohanimedes, geenides ja väärtushinnangutes.
Aastasadade jooksul on taudid ja sõjad ajutiselt teinud Soome lahe randade vahelise läbikäimise keeruliseks. Riigivõimud on püüdnud talupoegade liikumisele merel piiranguid seada. Suhtlus on aga alati taastunud. Vaba meresõidu suutis pooleks sajandiks halvata alles nõukogude piirirežiim.
Loe edasi »

Rubriik Uudised |
10.04.2016

Anneli Akinde näitusmüük

12. aprillist 30. oktoobrini on Rannarahva Muuseumis avatud kunstnik Anneli Akinde näitusmüük.

flaier-3_FBViimsilane Anneli on väga paljude tuntud raamatute ja ajakirjade kujunduste autor. Kunstnikuna on ta teinud koostööd mitmete populaarsete brändidega nagu Tallinn Dolls ja Joik. Paljud tema tööd on leidnud omale uue kodu Eestis ja välismaal. Näitusel on eksponeeritud valik mitmete aastate jooksul valminud töödest – nii moeillustratsioone kui ka loodusest inspireeritud pilte.
Loe edasi »

Rubriik Uudised |
7.04.2016

SUVI 2016 Viimsi Vabaõhumuuseumis

Aime Estna 389-M8831 (003)Rannarahva Muuseum ja Viimsi Vabaõhumuuseum pakuvad külastajale hunnituid vaateid ja emotsioone täis hetki põimides vanu kombeid ja traditsioone kaasaegse rannarahva elu-oluga.
Muuseumis on vabaõhuetendusi nii lastele kui ka täiskasvanutele, taluturul toimuvad kala- ja õunateemalised turupäevad. Traditsiooniks on saanud Valgete Ööde Festivali taluõuekontserdid, meeleolukas Rannarahva Jaaniõhtu, Rannarahva Festival ja Muinastulede Öö.

MAI
1.mai Taluturg – Suvehooaja avamine – Taime ja rohevahetuse päev
Viimsi Vabaõhumuuseumis, tasuta Loe edasi »

Rubriik Uudised |
5.03.2016

Viimsi suveteater “Mereplekid”

Mereplekid_76x119Lood salapiirituse vedamisest

Meri ei käitu seaduspäraselt. Tema tujudest, tugevusest ja andidest sõltujad on samasugused. Rannarahvas peab võimalustmööda elama. Kui kalapüük vahetati tulusama piirituseveo vastu, siis on see lihtsalt üks neist võimalustest. Ühe tujuka tormi järel kogunevad Märska pere lapsed ja taat rannale omasid ootama. Torm viskab kaldale pereisa piirituseplekid ning ühe võõra, kellele jutustatakse mitu lugu. Lood ajast, mil meri oli „plekiline“.

Mereplekid on kirjutatud ja lavastatud spetsiaalselt Viimsi Vabaõhumuuseumis ja Prangli saarel etendamiseks. Loe edasi »

Rubriik Uudised |
4.03.2016