Viimsi Vabaõhumuuseum

Rannarahva Festival 11-12.juulil

festival landscape jpg

Rannarahva festival jutustab kahe päeva jooksul külastajatele ühe mereäärse, vana rannaküla loo. Üheks nädalavahetuseks ärkab see vana küla Viimsi vabaõhumuuseumis taas elule, tuues siia vanu kombeid ja traditsioone, elu ja melu.

NB! Käimas on kauplejate registreerimine kala- ja merekraamiturule, kuhu ootame müüma värkse kala, kalatoodete, kalastustarvete, kala- ja mereteemalise käsitööga. Registreerimine festival@rannarahvamuuseum.ee

Aluste registreerimine Paatide karnevalile festival@rannarahvamuusuem.ee.

Festivali programm:

Loe edasi »

Rubriik Uudised |
26.06.2015

Paatide karneval 12.juulil

Paatide karnevalJuba viiendat aastat toimub Rannarahva Festivali raames Paatide karneval. Meeleolukast meresõidust, mis kulgeb Tallinna kesklinnast Viimsisse on oodatud osa võtma kõik merd kannatavad alused – paadid, kaatrid, purjekad, katamaraanid.

Käesoleval muusika-aastal on kaks festival, Rannarahva Festival ja festival Jazzkaar ühendanud Paatide paraadil kaks suurt jõudu, mis tegelikult ongi lahutamatud – mere ja muusika. Karnevali kunstiline juht on Siim Aimla.

Märksõnadeks, milles korraldajad paluvad arvestada ka aluste dekoreerimisel ning meeskondade riietuses on 30-ndad aastad, svingmuusika. Kui on pardal muusikuid, võtke kindlasti ka ise pillid kaasa.

Loe edasi »

Rubriik Uudised |
25.06.2015

Lastelaager

haridus suviSuvi on käes! Ootame endale külla pisikesi randlasi ja randlasteks pürgijaid!

MERELASTE SUVITUSLAAGER

Augustikuus toimub “Merelaste suvituslaager”.  Põneval nädalal kehastuvad kõik osalejad rannaküla noorteks, kelle iga laagripäev on omaette seiklus.

Esimene päev on traditsiooniline rannaküla päev, millest kirjutavad kirjanikud oma raamatutes. Teeme rännaku ajast tagasi ja kogeme 100 aasta taguse rannapõngerja argipäeva. Jookseme paljajalu murul,  valmistame ise võid ja leiba, saadame salajasi sõnumeid plekkpurk telefonidel ja  tutvume millega vanasti rannakülas suvesid veedeti.
Teine päev on mere ja loodusepäev, mil külastame Viimsi Looduskeskust. Teostame merevaatlusi ja meisterdame randa uhutud materjalidest kunstiteoseid.
Kolmandal päeval seikleme Viimsi poolsaarel. Mängime geopeitust ja lahendame ridamisi ülesandeid.
Neljandal päeval vaatame seiklusi ka kino ekraanilt ja viime läbi fotojahi.
Viienda päeva päeva veedame lõõgastudes. Supleme ja mõnuleme randlaste spaas. Sinna kõrvale õpime ka mõned veeohutusega seotud tõekspidamised ära.

Laager toimub: 10.08-14.08.2015, kell 10.00-16.00
Laagrisse ootame lapsi vanuses 7-12 eluaastat.
Hind: 85 eurot
Lisainfo ja registreerumine: hariduskeskus@rannarahvamuuseum.ee

Rubriik Uudised |
14.06.2015

Kogume suvitusmälestusi rannaküladest

kodukale_visuaalRannarahva muuseum kutsub talletama suvitusmälestusi ja suvitamisega seotud esemeid rannaküladest 20. sajandi algusest tänaseni. Muuseumi kogudesse on oodatud fotod, postkaardid, kirjavahetus, kirjalikud mälestused, esemed ja kõik muu, mis otseselt või kaudsemalt rannakülade suvituskultuuriga seotud.  

Enam kui 100 aastat on Eestimaa rannakülad pakkunud pelgupaika linnakärast põgeneda soovijaile. Teema on aga seni ehk tänamatult varju jäänud. Ometi on suvivõõrad toonud rannarahvale juba 19. sajandi lõpust alates olulisel määral lisateenistust. Tänaseks ongi paljudest kaluriküladest just suvituskülad kujunenud.
„Suvitamise lugu Eestimaa randades ulatud tsaariaega ja tolleaegsetesse kaunitesse suvemõisadesse, mil suvitamine vaid härrasrahva privileegiks oli. Alles 1920-1930ndatest said ka laiemad linlaste hulgad võimaluse hakata suvemõnusid nautima. Kuurortite kõrval sai populaarseks üürida perele puhkuse veetmiseks toad rannatalus. Seoses nõukogude perioodi algusega Loe edasi »

Rubriik Uudised |
13.06.2015

Oled oodatud näituse avamisele

jessie poster9. juulil avatakse Rannarahva muuseumis noore andeka Eesti juurtega Kanada kunstniku Jessie Anneli Viirlaid McNeil’i näitus OUTSIDER INSIDE, mis toob vaatajate ette 2014. aasta laulu- ja tantsupeo teemalised kollaažid.

Olete oodatud avamisele 9. juulil kell 17 Rannarahva muuseumis!

Jessie interdistsiplinaarne kunst käsitleb koha ja mäluga seotud teemasid, rõhuasetusega kultuuriajalool, identiteedil ja keelel. Need kujundlikud paberkollaažid, mida neiu ise nimetab ”koha portreedeks”, on sündinud tänavafotograafi vaatepunktist, kuid vormistatud kollaažidena.

Näitusel eksponeeritud kollaažide seeria toob vaatajani 2014. aasta laulu- ja tantsupeo. Pidulised ja peokülalised traditsioonilistes või moodsates rahvarõivastes, lõid tänavatele meeleoluka atmosfääri. Jessie, kes sel ajal Tallinnas viibis, muutis kokku kogutud hetked värvikateks ja omanäolisteks kollaažideks. See seeria toob meieni Loe edasi »

Rubriik Uudised |
12.06.2015