Viimsi Vabaõhumuuseum

Aita rannapiigasid!

1

Meil on plaan. Tahaksime muuseumisse ehitada uue köögi.
Et seal saaks koos süüa teha, toidukoolitusi korraldada ja uhkeid õhtusööke serveerida.
Et õpetada peaaegu kõik eestlased kala töötlema ja propageerida kodumaise kala söömist.
Et anda teilegi võimalus tulla oma sõpradega Rannarahva kööki askeldama.
Et teha jälle midagi ägedat, sest plaan on meil kihvt!

Meil on ainult üks mure. Kogu meie väike taskuraha kulus remondile.
Tule meile appi, palun!

Kuidas?
Iga toetaja saab endale soetada nimelise kahvli. Kõikidest neist kahvlitest tekib tulevase köögi seinale uhke kahvliinstallatsioon.
Kahvlitel hinda ei ole, selle saad määrata ise.
Eriti tore, kui tuled oma isikliku kahvliga!
Kui köök valmis, siis kutsume kõik toetajad kokku ja serveerime teile üha väga väga väga erilise õhtusöögi.

Muuseumis kohapeal on avatud kahvlikampaania toetuskarp, samuti võid teha sihtotstarbelise annetuse muuseumi pangaarvele a/a EE421700017002355351 SA Rannarahva Muuseum

Oleme teile tänulikud,
Rannapiigad Rannarahva muuseumist

Rubriik Uudised |
26.01.2015

Tootesari “Hõbevalgeim”

25. novembril esitleti Rannarahva muuseumis eksklusiivset tootesarja „Hõbevalgeim“, mis põhineb Rävala piirkonna viikingiaegsetel aardeleidudel. 1000 aastat tagasi muinaseestlasi ehtinud mustrid ja sümbolid väärivad tähelepanu ja kandmist ka tänapäeval.

Muinasaarete ainetel loodud tootesarja inspiratsiooniks on näitus „Hõbevalgeim. Rävala kõrgaeg“, mis kõneleb meie esivanemate kuulsusrikkast minevikust ja majanduslikust kõrgajast. Eesti põhjaranniku viikingiajast pärit hõbedaleiud on otseselt seotud meie rahva identiteedi ja juurtega. Leitud aarded heidavad hõbedasära eestlaste süngepoolsele ajalookäsitlusele: toonane Eesti on olnud kaugeleulatuva rahvusvahelise kaubandusvõrgustiku osa.
Näitusest inspireeritud toodetel kasutatud motiivid on laenatud Eestimaa mullast avastatud viikingiaegsetelt aarde- ja ehteleidudelt: muuhulgas sõlgedelt, rinnanõeltelt, Araabia müntidelt ja ripatsitelt. Hõbevalgeima sarja esemetesse on peidetud eestlaste muinasaegne vägi ja rikkus – meie hõbevalgeim minevik. Sümbolid ja motiivid on aaretelt sõbadele ning ehetele kandnud disainer Jüri Lõun  loovagentuurist Pult, koostööd on tehtud mitme Eestimaa tootjaga. Koos Ellu Sallidega said teoks kaunid sõbad, ehetetootja Rugiga koostöös on valminud imekaunis hõbeehete sari. 2015 aasta kalender toob teadmist tuhande aasta tagusest ajast, silla tänapäevaga loovad mõtted tuntud Eesti inimestelt.

Meenesari on leidnud tunnustust Eesti muuseumimeene konkursil, näituse kujunduslahendus on Eesti Disainiauhindade konkursil graafilise disaini kategoorias pärjatud pronksmedaliga.

Esitlus. Fotode autor Jüri Lõun.

Rubriik Uudised |
24.11.2014

Hõbevalgeim seinakalender 2015

Rannarahva muuseumilt on ilmunud 2015 aasta seinakalender, mis inspireeritud näitusest “Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg”.

Kalender-Ho╠ābevalgeim-1600Eesti põhjaranniku viikingiajast pärit hõbedaleiud on otseselt seotud meie rahva identiteedi ja juurtega. Leitud aarded heidavad hõbedasära eestlaste süngepoolsele ajalookäsitlusele: toonane Eesti on olnud kaugeleulatuva rahvusvahelise kaubandusvõrgustiku osa. Kalendri kujunduses kasutatud motiivid ja sümbolid pärinevad meie hõbedarikka ajastu ehetelt ning tarbeesemetelt. Iga kalendrikuu toob teadmist tuhande aasta tagusest ajast, silla tänapäevaga loovad mõtted tuntud Eesti inimestelt.

Rubriik Uudised |
10.11.2014

Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg.

Poster HõbevalgeimPühendatud president Lennart Merile.

Näitus tutvustab Eestis esmakordselt muistse Rävala maakonna näite varal meie esivanemate kõige kuulsusrikkamat ajajärku – 11. sajandi teist poolt ehk hilise rauaaja algusaega. Just tollal algas läänemeresoomlaste kaubanduses kõrgaeg, mis peegeldub muuhulgas meilt avastatud hõbeaarete ülisuures hulgas.

Näitus koosneb kolmest eraldi väljapanekust, millest esimene on peamiselt arheoloogiaalane ja räägib juba Lennart Merile südamelähedasteks olnud teemadest, ent jõuab ka perioodi, kuhu kirjanik oma raamatutes allikate nappuse tõttu ei jõudnud. Sellest ka nimi Hõbevalgeim. Eksponeeritakse kauneid ehteid ja seni peidus olnud aardeid.

Teine ekspositsioon kannab nime Kaupmeeste jäljed ja räägib viikingiaegsetest kaupmeestest ning kaubandussuhetest muu maailmaga. Näituse kolmas osa on osalusekspositsioon, kus publikul avaneb võimalus näituse temaatikaga tutvuda läbi erinevate mänguliste tegevuste.

Näitus on Rannarahva Muuseumis avatud alates 29. märtsist.

Pressiteade. Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg.

Rubriik Uudised |
27.03.2014

Raamat “Stopp” Piiritsoon

Kaas_fragmentRannarahva Muuseumil valmis 2013. aastal näitus Stopp! Piiritsoon, kus käsitletakse üht Eesti randluse ajaloo valulikuimat tahku ehk Nõukogude okupatsiooni aegset karmi piirirežiimi ja sellega seotud probleeme.

Nüüd on näitusel olev pildi- ja tekstimaterjal jõudnud ka kaante vahele ja valminud on samanimeline trükis. Kuna Nõukogude piiritsooniga seonduvat on siiani kirjasõnas üpris vähe kajastatud, siis annab antud teos kokkuvõtliku ülevaate sellest kuidas piiritsoon tekkis, mida endaga kaasa tõi, milline oli eluolu piiritsooni sees ja kuidas mõjutas seal elavate inimeste igapäevaelu. Loe edasi »

Rubriik Uudised |
21.03.2014