Viimsi Vabaõhumuuseum

21.veebruaril avatakse Rannarahva Muuseumis näitus Erik Schmidti maalidest

Erik 1102-0260_IMG

Maalikunstnik Erik Schmidt (15. august 1925 –  18. aprill 2014) sündis Naissaare Lõunakülas ja oli üks nendest, kes oli 1940. aastatel sunnitud Eestist lahkuma. Erik leidis uue elupaiga Mallorca saarel Hispaanias. Side lapsepõlvekoduga oli kõigest hoolimata tugev ja Erik on enda kohta öelnud, et tunneb end ikka tagasihoidliku Naissaare külapoisina. Kodusaare inimesi ja ajalugu tundis ta põhjalikult, jäädvustas seda nii maalidel kui kirjasõnas ja võib öelda, et päästis sealse kadunud maailma unustusse vajumast.

Erik Schmidti näitusetegevus algas debüüdiga Pariisi Kevadsalongis 1951. aastal. Järgnesid mitmed isikunäitused Johannesburgis, Stocholmis ja Hispaanias. Erik Scmidt oli hinnatud portretistina ning olustikumaalijana. Pastelsetes toonides maalidele Naissaare elust ja põhjamaisest loodusest vastandub tema lõunamaiste kompositsioonide särav ja värvikirev palett.

Rannarahva Muuseumis on üleval Erik Schmidti abikaasa Kerstin Lindahli poolt muuseumile annetatud maalid ja valik Eriku uurimistööga seotud materjale.

Olete oodatud näituse avamisele kell 16.00 Rannarahva Muuseumis 21.02.2017.

Rubriik Uudised |
16.02.2017

8.veebruar kell 16.00 fotoõhtu “Midagi on veel”

8.veebruaril algusega kell 16.00 toimub Viimsi Rannarahva muuseumis fotoõhtu “Midagi on veel”. Kohal on Urmas Tartes, kes esitleb oma näitust, näitab suurele ekraanile pilte ja arutleb järgmistel teemadel:
  • Mis asi see on, mis alati kusagil veel olemas on?
  • Kuidas käib lumekirbu ja teiste lumemutukate maaletoomine ning kas neil mutukail on lootust muinaslooks saada?
  • Mis on ideaalne pilt, kas see tekib juhulikult või kuidagi teisiti? Kas fotokonkursside auhinnapildid on ideaalsed pildid või on midagi veel?

Urmas Tartes on vabakutseline loodusemees ja loodusfotograaf. Ta on sage esineja erinevale kuulajaskonnale pildiprogrammidega loodusest ja eriti putukatest. Ajalehtedes, loodusajakirjades ja veebilehtedel on Urmase sulest ilmunud sadu looduslugusid. 2009.a. sai ta esimese eestlasena võidu maailma mainekaimal loodusfoto konkursil Wildlife Photographer of The Year. Urmase eriline huvi on mikromaailm, mida jäädvustatakse lähipildistamisel. Ta on olnud erinevate fotokonkursside žürii liige ja hinnanud selle käigus kümneid tuhandeid pilte.

Täpsem info: 5184 998
Rubriik Uudised |
7.02.2017

Fotonäitus “MIDAGI ON VEEL”

Alates 16. jaanuarist saab tulla vaatama Rannarahva muuseumisse vabakutselise loodusmehe ja loodusfotograafi Urmas Tartese fotonäitust “Midagi on veel”. Urmase eriline pildistamishuvi on mikromaailm, ning sellega saab lähemalt tutvuda kuni 28. märtsini.

2009. aastal sai Urmas Tartes esimese eestlasena võidu maailma prestiižeimal loodusfoto konkrusil Wildlife Photographer of The Year.

Näituse ametlik avamine toimub Rannarahva muuseumis 8. veebruaril kell 16.00.

tartes 009

Rubriik Uudised |
25.01.2017

Fotonäitus “ANIMALIA”

Alates 14.detsembrist saab Viimsi Rannarahva muuseumis vaadata 22 valdavalt Läänemaa fotohuvilise ühisnäitust „Animalia“. Fotodel on jäädvustatud Eestis thumbnail_Plakatvalmis (1)elavaid imetajaid, roomajaid, kahepaikseid, putukaid ja limuseid – kokku peale 20 erineva liigi. Näitus on kevadest alates rännanud mitmel pool Eestimaal ja jõudnud nüüd Põhja-Eestisse Viimsisse. Näituse algatajateks ja elluviijateks on Haapsalu hobifotograafid Sander Sirelbu ja Raivo Reimann, kes ühise huviga fotograafid kokku kutsunud ja loomingu näituseks vorminud.

Näitus jääb Viimsi Rannarahva muuseumis avatuks kuni 12.jaanuarini k.a. 2017

thumbnail_IMG_4476 thumbnail_IMG_4474

 

 

 

Rubriik Uudised |
14.12.2016