Viimsi Vabaõhumuuseum

Lihapäev ja Eesti Toidukuu avamine Viimsi Taluturul

Lihapäev2015Laupäeval, 5. septembril, kell 11 avab maaeuluminister Urmas Kruuse Viimsi Taluturul Eesti Toidu kuu. Lisaks taluturul tavapäraselt pakutavale kvaliteetsele toidukraamile, austatakse sel päeval siin ka Eesti veiseliha. Kell 10 algavale teemapäevale on oodatud igaüks, sissepääs on kõigile tasuta!

Liivimaa Lihaveise suures telgis tutvustatakse ka sel aastal rohumaaveise rümba lõikamist ning kohapeal grillitakse kõiki rümbast saadavaid lihaseid, mida pakutakse publikule ka maitsta, lisaks jagatakse sinna juurde grillitarkust. Lõuna-Eesti kuplite vahel kasvanud rohumaaveiste lihast valmivaid maitsvad ja tervislikud grillroad. Liivimaa Lihaveise telgis on avatud ka lihapood, kus pakutakse laagerdatud rohumaaveiseliha. Poodi tuukse välja suur osa Liivimaa Lihaveise sortimendist ning antakse nõu, kuidas erinevaid tooteid kasutada ning milliseid toite neist valmistada. Toodete valik on hea ja hind veidi soodsam kui kaupluses, see on lihaveisesõpradele suurepärane võimalus kodumaise veiselihaga tutvust teha ja koduseid varusid täiendada. Liivimaa Lihaveise rohumaaveise telgis on külastajatel võimalik küsida asjatundjatelt küsimusi rohumaaveiste kasvatamise, liha tootmise ja kasutamise kohta. Rohumaaveiseliha söömine olgu puhas rõõm! Loe edasi »

Rubriik Uudised |
30.08.2015

26.september – Ubinapäev Viimsi Taluturul

Ubinapäev2015Ubinapäev tuleb igal aastal sama kindlalt nagu sügis – vägeva sügisese laada ning õunateemaliste tegevustega.
Traditsiooniliselt on Ubinapäeva keskmeks SUURED MAHLATALGUD, mis toimuvad nii laupäeval, kui pühapäeval. Kõigi soovijate õunad pressib kohapeal tervislikuks mahlaks Hiiumaalt kohale vurav suur mahlapress. Teil jääb üle ainult õunad kotiga kohale tuua ja kaasa võtta ka mõni suuremat sorti nõu, millega mahl kenasti koju transportida. Kes soovib, siis sellel aastal on võimalik lasta ka oma õuntes pressitud mahl kohapeal ära kuumutada ja 3 L pakki pakendada.
Palun registreeri KINDLASTI mahlapressimise soov taluturu perenaise Heleni juures telefonil 56201417 või e-kirjaga helen@rannarahvamuuseum.ee. Kohapeal elavat järjekorda ei ole. Loe edasi »

Rubriik Uudised |
30.08.2015

Tule sauna!

saun spaViimsi vabaõhumuuseumi sauna ehk maakeeli rannarahva-spa kuulsus on saunasõprade seas levima hakanud. Suure nõudluse tõttu kütame külastajatele nüüdsest 2 korda nädalas sauna, kolmapäeviti ja laupäeviti, kell 18.00-20.00.

Saunapilet võrdub muuseumipilet, rätikud ja saunakostüüm on tarvilik endal kaasa võtta. Vihad kohapeal olemas, seebiga pesemist asendab kümblus soolases merevees. NB! Aadama ja Eeva kostüümis meie saunas käia ei saa.

Kel huvi rannarahva ravi- ja iluvõtete vastu, või soov üks pikem saunaõhtu päikeseloojangus korraldada, siis võtke meiega ühendust!

Vaata, kuidas Suvereporter spa-protseduure nautimas käis.

Rubriik Uudised |
13.08.2015

Kogume suvitusmälestusi rannaküladest

kodukale_visuaalRannarahva muuseum kutsub talletama suvitusmälestusi ja suvitamisega seotud esemeid rannaküladest 20. sajandi algusest tänaseni. Muuseumi kogudesse on oodatud fotod, postkaardid, kirjavahetus, kirjalikud mälestused, esemed ja kõik muu, mis otseselt või kaudsemalt rannakülade suvituskultuuriga seotud.  

Enam kui 100 aastat on Eestimaa rannakülad pakkunud pelgupaika linnakärast põgeneda soovijaile. Teema on aga seni ehk tänamatult varju jäänud. Ometi on suvivõõrad toonud rannarahvale juba 19. sajandi lõpust alates olulisel määral lisateenistust. Tänaseks ongi paljudest kaluriküladest just suvituskülad kujunenud.
„Suvitamise lugu Eestimaa randades ulatud tsaariaega ja tolleaegsetesse kaunitesse suvemõisadesse, mil suvitamine vaid härrasrahva privileegiks oli. Alles 1920-1930ndatest said ka laiemad linlaste hulgad võimaluse hakata suvemõnusid nautima. Kuurortite kõrval sai populaarseks üürida perele puhkuse veetmiseks toad rannatalus. Seoses nõukogude perioodi algusega Loe edasi »

Rubriik Uudised |
13.06.2015

Näitus Outsider Inside

jessie posterRannarahva muuseumis on 15. septembrini avatud noore andeka Eesti juurtega Kanada kunstniku Jessie Anneli Viirlaid McNeil’i näitus OUTSIDER INSIDE, mis toob vaatajate ette 2014. aasta laulu- ja tantsupeo teemalised kollaažid.

Jessie interdistsiplinaarne kunst käsitleb koha ja mäluga seotud teemasid, rõhuasetusega kultuuriajalool, identiteedil ja keelel. Need kujundlikud paberkollaažid, mida neiu ise nimetab ”koha portreedeks”, on sündinud tänavafotograafi vaatepunktist, kuid vormistatud kollaažidena.

Näitusel eksponeeritud kollaažide seeria toob vaatajani 2014. aasta laulu- ja tantsupeo. Pidulised ja peokülalised traditsioonilistes või moodsates rahvarõivastes, lõid tänavatele meeleoluka atmosfääri. Jessie, kes sel ajal Tallinnas viibis, muutis kokku kogutud hetked värvikateks ja omanäolisteks kollaažideks. See seeria toob meieni Loe edasi »

Rubriik Uudised |
12.06.2015