Viimsi Vabaõhumuuseum

E-pood

Raamat Aksi – mereriik Tallinna külje all

Terve raamat ühest väiksest saarest? Kus see Aksi asub ja miks kokku panna raamat? Aksi saare maailm oli täiesti eriline, samas Eesti väikesaartele iseloomulik, Tallinna lähedal ja ometi nii kaugel.

Pool sajandit tagasi unustuse hõlma vajutatuna on siiski nii saar ise kui ka saarlased – Aksbergidesuguvõsa ja nende ettevõtmised – kindlasti väärt jäädvustamist ja kaante vahele paigutamist. Nii pääseb lugejateni killuke teadmisi eesti randlasteja saarte maailmast. Raamat on eriline, kuna selles on suur osa endistel aksilastel ja nende järeltulijatel: ehedad mälestused ja arvukad fotod on kõrvu analüüsivate kirjeldustega. Koos aitavad need maalida värvika pildiomapärasest maailmast, mis on inspireerinud kõiki, kes sellega seni kokku puutunud. Loodame, et seda teeb ka see raamat!

Autorid:Harald Aksberg, Helmut Aksberg, Uno Aksberg, Külvi Kuusk – Rannarahva Muuseum, Priit Kuusk, Vello Mäss – Eesti Meremuuseum, Tiina Peil – Eesti Humanitaarinstituut, Urve Ratas – Ökoloogia Instituut, Hannes Tõnisson, Ökoloogia Instituut. Koostaja: Külvi Kuusk. Konsultant: Tiina Peil. Inglise keel: Tiina Peil. Keeletoimetaja: Tiiu Palm. Kujundus: Anneliis Aunapuu
Lehekülgi: 239 lehekülge

Hind: 18 €