Viimsi Vabaõhumuuseum

Avaleht

Hõbevalgeim on 2014. a parim näitus

RotidRannarahva Muuseumi näitus „Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg“ tunnistati Muuseuminõukogu poolt 2014 möödunud aasta parimaks näituseks. Lennart Meri 85. sünniaastapäevaks koostatud näitus tutvustab Eestis esmakordselt muistse Rävala maakonna näite varal meie esivanemate kõige kuulsusrikkamat ajajärku – 11. sajandi teist poolt ehk hilise rauaaja algusaega.

Parimad näituseprojektid sõelus välja muuseuminõukogu näitusekomisjon. Komisjoni esimees Andres Toode: „Auhinnatud näitused paistavad silma oma läbimõelduse ja kujundusliku terviklikkusega. Parima näituse eest suure Muuseumiroti auhinna saanud Rannarahva Muuseumi väljapanek ühendab endas kõik olulised tahud, mis ühe hea muuseuminäitusega kaasas käivad. See käsitleb põnevat ja seni suuremas mahus eksponeerimata ajalooperioodi, haakub muuseumi üldise tegevuspaiga ja -suundadega, on väga hästi kujundatud ning kasutab nutikalt interaktiivseid lahendusi.“

Näituse kujundanud loovagentuuri Pult disainer Jüri Lõun: “Tahtsin kujundada seda näitust nii, et kõik oleks ehtne. Seetõttu said näitusekujunduses läbivateks elementideks meie endi aladelt leitud aaretelt leitud mustrid ning nende maagilisusest saadud inspiratsioon. Õnneks pole ekspositsiooni loomisega meie tegevus lõppenud, vaid oleme samal „Hõbevalgel” teemal loonud ka kingituste- ja meenetesarja: hõbeehted, kalendrid, sõbad ja muud. Võib siis öelda, et kuna toodetel kasutatud motiivid on laenatud Eestimaa mullast avastatud viikingiaegsetelt aarde- ja ehteleidudelt: muuhulgas sõlgedelt, rinnanõeltelt, Araabia müntidelt ja ripatsitelt, peitub neis esemetes eestlaste muinasaegne vägi ja rikkus – meie hõbevalgeim minevik.”

Meenesari on leidnud tunnustust Eesti muuseumimeene konkursil Emma, näituse graafiline lahendus on pärjatud Eesti Disainiauhindade konkursil graafilise disaini kategoorias pronksmedaliga.

Näitus on Rannarahva muuseumis jätkuvalt avatud, võimalik on tellida temaatilisi programme ja külastusi kuraatoriga.

Invalid Displayed Gallery

Rubriik Määratlemata | Kommenteerimine suletud
2.02.2015

Kommenteerimine on suletud.